SSS

Sık sorulan sorular:

Neden Office 365'i seçmelisiniz?
Office, iş akışı kolaylaştırıcı uygulamalara erişim sağlar. Word, Excel, Outlook, PowerPoint ve OneNote gibi uygulamaları içerir. Office 365, herhangi bir cihaz veya konumdan tüm işlevlere erişim, belge ve takvim paylaşımını kolaylaştırma, bilinen uygulamaların ve şirket e-postasının yanı sıra anlık mesajlaşma veya görüntülü aramalar kullanılarak şirket içi iletişimin kullanımını sağlar.
Office ile Office 365 arasındaki fark nedir?
Office 365 hizmeti, Office ailesinin en yeni ve en güncel sürümlerine erişim sağlayan abonelik planları ile ilgilidir. Office 365, Skype Kurumsal, Exchange Online ve OneDrive İş'i içerir. Bireysel Office 365 abonelik planları, Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook gibi uygulamaların tam sürümlerini birden fazla cihaza (kişisel bilgisayar veya Mac bilgisayarları ve mobil cihazlar) yüklemenizi sağlar. Office 365 kullanıcıları ek ücret ödemeden teknik desteklerden yararlanabilir. Office'i bağımsız bir ürün olarak da satın alabilirsiniz; ancak bu durumda, yeni uygulama işlevleri sunulduğunda, yazılımlarınız güncellenmeyecektir.
Bir Office 365 lisansında bulunan 5 Office planından 5 kişinin faydalanması mümkün mü?
Bu etkinlik Microsoft lisans politikası tarafından yasaklanmıştır. OneDrive sayesinde, ekip siteleri veya Skype Kurumsal uygulamaları için Office 365, bulunduğunuz yerden bağımsız olarak belgeler üzerinde işbirliği yapmanıza olanak tanır. Her birinin işbirliği yapması için 5 kişinin tüm Office 365 hizmetleri için ayrı bir lisansa sahip olması gerekir.
Hangi Office 365 planını seçmeliyim?
Bir karar vermeden önce, ihtiyaçlarınızı BT altyapısı açısından tanımlamanız gerekir. Şirket zaten bir Office lisansına sahipse ve ihtiyacınız olan tek şey bulut işlevleri (posta kutusu, OneDrive, ekip siteleri, video konferanslar vb.) ise İş Başlangıç planını değerlendirmelisiniz. Bu plan, Office uygulamalarının en son sürümlerine ve belge saklama ve paylaşma için OneDrive İş hizmetlerine erişmesi gereken şirketler için uygundur. Başka ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz varsa uygun bir diğer planı seçebilirsiniz. Planları buradan kontrol edebilirsiniz. Hangi çözümü seçeceğinizden emin değilseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Skype Kurumsal uygulamasıyla video konferans gerçekleştirilebilir mi?
Skype Kurumsal, anlık mesajlar, sesli iletişim ve video konferanslar için bir araçtır. Uygulama, iş gezilerinin ek maliyetleri olmadan eğitim oturumları düzenlemek için ideal bir çözümdür. Skype Kurumsal, eğitim oturumları kaydetmenizi ve daha sonra bunları meslektaşlarınızla paylaşmanızı sağlar.
Office 365 hizmetinde hangi Office uygulamaları bulunur?
Office 365 hizmetlerini uygulamaya karar verdiğinizde, yazılımın en son sürümüne erişim elde edersiniz. Aboneliğiniz size her zaman güncel olan Office uygulamalarını kullanma olanağı sunar.
Office 365 hizmetinin maksimum kullanıcı sayısı nedir?
İş Başlangıç, İş ve İş Ekstra planları maksimum 300 kullanıcı tarafından kullanılabilir. Şirketinizde daha fazla kişi çalışıyorsa veya çalışan sayısını arttırmayı planlıyorsanız lütfen Kurumsal E1, ProPlus veya Kurumsal E3 planlarını değerlendirin. Bu planların kullanıcı sınırları yoktur.
Ödemeyi nasıl yapabilirim?
Tüm kullanılabilir kredi kartlarıyla Office 365 hizmetini ödeyebilirsiniz. Ödemeler, aylık veya yıllık olarak bireysel ihtiyaçlara uyacak şekilde uyarlanabilir.
Aboneliğimi ne zaman iptal edebilirim?
Aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Aylık bir plan söz konusu olduğunda, müşteri herhangi bir maliyete maruz kalmayacaktır, ancak yıllık plan söz konusu olduğunda müşteriye, yıllık ücretli bir plan sebebiyle oluşan masraflar için geri ödeme yapılmayacaktır.
Bir abonelik iptal edildikten sonra verilere ne olur?
Bir kullanıcı aboneliğini iptal ettiğinde, verilerini başka bir yerde indirip kaydedebilir. Veriler, 90 gün boyunca sınırlı bir işlev hesabıyla kullanılabilir durumda kalır.
Planımı değiştirebilir miyim?
Planınızı genişletmek için hesabınızı farklı bir plana aktarmanız gerekir. Çoğu durumda, yönetim panelinizdeki Planlar arası geçiş sihirbazını kullanabilirsiniz. Sınırsız sayıda kullanıcı içeren aboneliklerde veya planın ödemesinde ön ödemeli kart kullanıldığında, planlar arasında manuel olarak geçiş yapılabilir. Plan geçişi sırasında etki alanı adınız yeni bir hesaba aktarılır.
Farklı Office 365 planlarını birleştirebilir miyim?
Office 365 planlarını birleştirebilirsiniz. Ancak bu durum, plan düzeyinde lisans sınırlamalarına yol açabilir.
Zaten bir etki alanı adım mevcut. Ne yapmalıyım?
Zaten bir etki alanı adınız mevcutsa bunu Office 365 hizmetine ekleyebilir ve etki alanı adını taşıyan e-posta adresleri oluşturabilirsiniz.
Office 365 ile çalışmak için internet bağlantısı gerekli midir?
Cihazlarınızda yüklü ve etkinleştirilmiş olan Office uygulamalarını kullanmak için internete bağlı olma gereksinimi söz konusu değildir. İnternet erişimi, yükleme ve etkinleştirme süreci, güncelleme yüklemesi ve abonelik ayarlarının yönetimi sırasında gereklidir. Bulut hizmetlerinin (ör. e-posta) kullanımı için de internet erişimi gereklidir.
Deneme sürümü bilgilerim ve ayarlarım Office 365 aboneliğime aktarılacak mı?
Abonelik aynı sayıda hesabı içeriyorsa bilgi ve ayarlarınız değiştirilmez. Deneme sürümünün sona ermesini izleyen 30 gün içinde Office 365'i satın almanız gerekir.